Wyniki zawodów tenisowych na Mazowszu

W ostatni weekend zostały rozegrane najważniejsze imprezy tenisowe na Mazowszu. W sobotę i niedzielę Sochaczew gościł najlepszych zawodników i zawodniczki w kategorii żak, młodzik i junior.  W sobotnich zawodach  drużyna juniorów w składzie: Cendrowski Daniel, Igielski Krystian i Tyburski Adrian  rozgrywała eliminacje wojewódzkie do Mistrzostw Polski Juniorów. Nasi chłopcy w pierwszym meczu spotkali się z Piasecznem. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Pierwszą grę zdecydowanie wygrali Adrian Tyburski i Krystian Igielski, natomiast Daniel Cendrowski musiał uznać wyższość rywala z Piaseczna. W kolejnej grze Krystian uległ wcześniejszemu rywalowi Daniela i o tym kto awansuje do finału wojewódzkiego zadecydował mecz Daniela. Pierwsze trzy sety zakończyły się wynikiem 2:1 dla zawodnika z Jeżewa. W czwartym secie Daniel prowadził już 6:1, gdy wydawało się że wszystko jest pod kontrolą zawodnik z Jeżewa przegrywa tego seta i następnego i cały mecz kończy się wynikiem 3:2 dla
Piaseczna. W kolejnym meczu chłopcy wygrywają w podobnym stosunku z Gostyninem i zajmują trzecie miejsce w turnieju. Siostry Rajkowskie Katarzyna i Sylwia grały w kategorii młodzik. W pierwszym pojedynku pokonały rywalki z Łaskarzewa 3:0. W meczu finałowym przyszło im rywalizować z zawodniczkami Pogoni Siedlce. Młodsza z sióstr, to dopiero skrzatka i grała już w młodziczkach. Mimo tak młodego wieku świetnie spisywała się pokonują starszą koleżankę z Siedlec. Sylwia natomiast uległa Kindze Teodorczuk i wyglądało na to, że gra deblowa zadecyduje o miejscu w finale. Debla wygrały rywalki z Siedlec i cały mecz 3:2. Nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce w turnieju.
W niedzielę rozegrano III Grand Prix Żaczek na Mazowszu. Kasia Rajkowska pokazała wielką klasę wygrywają te zawody. Bardzo dobrze zagrała też Sandra Stołowska, która wielkimi krokami zbliża się do czołówki województwa. Sandra zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce w turnieju.