Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Dzień 7 listopada 2018 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Jeżewie. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne i recytatorskie, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. W niezwykle podniosłej atmosferze, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Część artystyczną przygotowała wychowawczyni klasy I – Marlena Oleksiak. Na uroczystość pasowania przybyli zaproszeni goście, Żołnierze 56 Kompanii Specjalnej organizatorzy akcji ” Pomoc dla Przemka”, Inspektor Oświaty  Marek Gąsiorowski, Przewodniczący Rady Gminy  Jarosław Giziński, Przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Lejman, Dyrektor Szkoły Andrzej Nadrowski, nauczyciel języka angielskiego Daria Brzezińska , Rodzice uczniów.

Uroczystość prowadzili  starsi koledzy z klasy szóstej. Powitali zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców i uczniów. Następnie zaprosili dzieci do królestwa wiedzy. Pierwszacy błysnęli talentem.  Pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Pan dyrektor, ogromnym ołówkiem, pasował każde dziecko na ucznia. Pasuję Cię na ucznia” – mówił pan dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion pierwszaków, a wychowawczyni klasy wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców wręczyła okolicznościowe dyplomy. Po dokonaniu aktu pasowania przyszła pora na podziękowania.

Wychowawczyni klasy I – Marlena Oleksiak w imieniu swoim i uczniów podziękowała byłym Żołnierzom 56 Kompanii Specjalnej organizatorom akcji „Pomoc dla Przemka” za zaangażowanie i pomoc wychowankowi, podziękowanie złożono również  na ręce Przewodniczącego Rady Gminy i Inspektora Oświaty za włączenie się w tę akcję oraz nie mogło zabraknąć podziękowań dla sponsorów Sz.P. Martynie i Michałowi Żurawskim za pomoc finansową na  zakup sprzętu nagłaśniającego do klasy. Słów podziękowań było wiele dla  sponsorów, dzięki którym pracownia klasy I jest nowoczesna i pięknie wyposażona.

Po ślubowaniu pierwszaki zostali obdarowani słodkościami od  przybyłych gości. Rodzice również pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali „słodkie” przyjęcie dla swoich pociech. Ten dzień na długo zostanie uczniom w pamięci.